MAGIC OF PEARLS

KOUZLO PEREL – ZROZENÍ NOVÉ HVĚZDY.

PERLOVÁ ESENCE – JEDNA Z NEJVZÁCNĚJŠÍCH KOSMETICKÝCH INGREDIENCÍ NA SVĚTĚ.

Drahocenné perly jsou považovány za mořské drahokamy. Jsou to tajemné skvosty usazené uvnitř lastury ústřice hluboko pod hladinou moře. Jsou nejstarším známým šperkem a jediným drahokamem, jenž plodí živý organismus. Jejich základem je zrnko písku, které pronikne do schránky ústřice. To vyvolá obrannou reakci, během níž ústřice začne vylučovat perleťovou hmotu. Ta se postupně na zrno písku vrství, obaluje ho, a tak zrodí perla. Perly byly vždy považovány za okouzlující a tajemnou esenci krásy.

Zrození perly je skutečným zázrakem.
Perla se rodí uvnitř ústřice v celé své kráse.

Na rozdíl od drahokamů, které se brousí, aby se odhalila jejich skrytá krása, perly nic takového nepotřebují. Jsou od počátku dokonalé.

Po celou historii byly perly díky svému vnitřnímu jasu a perleťově třpytivému zbarvení jedním z nejžádanějších šperků a ingrediencí kosmetických přípravků. Perly jsou vysoce ceněny po staletí. Perly nosila Afrodita i Venuše, bohyně krásy a lásky. Římané považovali perly za znak bohatství a společenského postavení. V Číně zase symbolizovaly moudrost, nesmrtelnost a světlo. Ve středověku rytíři nosili perly do bitev, neboť věřili, že jejich kouzlo je ochrání před nepřítelem. Říká se, že perly uvolňují a uklidňují mysl a emoce.

Schwarzkopf nyní ve spolupráci s Claudií Schiffer vyvinul prvotřídní složení s luxusními výtažky z perel pro skutečně nádherné a lesklé vlasy.

 

  • F